Tenis

Yeni Tenisçiler için 8 Raket İncelemesi

Tenise yeni başlamak üzeresiniz ve ilk aklınıza gelen tabiki ilk raketinizi almak olacaktır. İlk başlayacağınız için almanız gereken en iyi değil fiyatı bakımından en iyi performansı gösterecek kaliteli bir tenis raketi almak olacaktır. Bunun için bizde 10 tenis raketini sizin için inceledik.

İlk tenise başladığımda böyle bir bilgiye sahip olsaydım sanırım çok daha farklı bir şekilde tenis oynayabilirdim diyorum ve o yüzden sizler için bu bilgileri paylaşıyorum . Tüm başlangıç raketleri birbirine benzese de önemli olan yanlış tenis raketi seçmemek.

HEAD Ti S6

Marka olarak ülkemizde çokça bilinmesede profesyonel tenis raketi üreticisi olan HEAD markasının Head Ti S6 en çok satan tenis raketleri arasındadır. Listede de 1 numarada yer almaktadır. ilk Head Ti S6 1996 yılında üretilsede bu model hala en fazla satılan raket çünkü yeni başlayanlara en iyi optimizasyonu sunmaktadır.

Bu tenis raketiyle acemi de olsanız enerjinizin çok büyük kısmını kaybetmeden topa yansıtabileceksiniz.

Artıları

 • Gratif ve titanyum yapısına sahiptir.
 • Dayanıklı ve kullanımı rahat
 • Önceden gerilmiş olarak gelir ve size zaman kaybettirmez.

Eksileri

Babolat Drive 115

Babolat Drive 115 Tenis Raketi

Babolat markasının Babolat Drive 155 raketi şimdiye kadar ki en iyi tenis raketlerinden biridir. Hafiftir ve kısa bir ters dönüşe sahiptir, bu da yeni başlayanlar için kullanımı kolaylaştırır. Tenis raketinizden daha fazla manevra kabiliyeti istiyorsanız, Babolat Drive 115 tercih etmelisiniz.

Balbolat Drive 115 en önde gelen yanı kesinlikle sapıdır. Cortex ve Woofer sistemi sayesinde rahattır. Ayrıca 35,6 cm’lik bir denge noktasına sahiptir. Basit olarak, denge noktası bulunur ve topu daha fazla güçle fırlatmasını sağlar.

Artıları

 • Hafif tutamağının olması
  • Daha iyi bir şekilde güç aktarımı sağlaması.
  • Eliptik geometri için Woofer Sistemi

Eksileri

Prince Warrior 100L ESP

Prince Textreme Tour 100T Tenis Raketi

Kontrol edilebilir güç yüklü süper hızlı bir raket arıyorsanız, Prince Textreme Tour 100T muhtemelen en iyi seçenek olacaktır. Yapımında Formula araçlarında kullanılan çok hafif bir malzeme eklenerek vuruşlarda manevra kabiliyetini azaltmadan daha fazla stabilite olabiliyor.

Prince Textreme Tour 100T kullanan tenisçilerin çoğunluğu, gücün iki katına çıkmasına ve rakibinizi sarsacak zemin vuruşları üretmeye yardımcı olduğunu söylüyor. Yeni başlayanlar için uyarlanmış olsa da, orta ve ileri derecedeki oyuncular bile denemeye devam edebilir ve daha iyi performans gösterebilir.

Artıları

 • Oldukça büyük kafa boyutu
 • Manevra kabiliyeti.
 • Hız ve kullanımı rahat.

Eksileri

Wilson Hyper Hammer 5.3 Strung

Wilson Hyper Hammer 5.3 Strung, oldukça popüler bir tenis raketidir ve oyundaki performansınızı artırmanıza yardımcı olan sağlıklı denge ve gücün mükemmel bir kombinasyonuna sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Aynı fiyata ancak farklı kafa boyutlarına sahip iki farklı modelde gelir. Birincisi 95 metrekare kafa ile Midplus, diğeri 110 metrekare kafa ile Oversize. Büyük boy kafa büyük tatlı bir nokta sunsa da, Midplus ile harika bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

Temel özelliklerin yanı sıra, piyasadaki en güçlü tenis raketlerinden biridir ve kullanımı daha kolay hale getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Yapısında kullanılan teknoloji dikkat çekicidir ve 10 noktalı ağır bir çerçeveye sahiptir, çok fazla güç üretmeye ve topa güzel bir salınım sağlamaya yardımcı olur.

Genel olarak, tüy kadar hafiftir ve size maksimum güç ve kontrol sağlar. Yapısında kullanılan Hammer Teknolojisi gerçekten harikadır.

Artıları

 • Çok hafif
 • Önemli güç için ağır çerçeveli geniş ışın genişliği
 • Önceden gerdirilmiş ve oynamaya hazır
 • Yeni başlayanlar ve orta seviyeler için mükemmel

Eksileri

HEAD Liquidmetal 8 Prestrung

HEAD Liquidmetal 8 Prestrung Tenis Raketi

En popüler tenis raketlerinden biri olan HEAD Liquidmetal 8 Prestrung’a merhaba deyin. Tek bir modelde umut verici bir güç, kontrol ve konfor ile birlikte gelir. Güç çıkışını ve enerjisini geliştirmeye yardımcı olan özel ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir.

Benzersiz olan sıvı metal teknolojisini kullanır. Bu teknoloji, her salınımda maksimum enerji aktarmanızı sağlar. Ayrıca, raketin oldukça yaygın olan deforme olmasını ve hatta büzülmesini önler.

Yapılarında kullanılan sıvı metal titanyum yüzeyin sertliğini arttırmaya yardımcı olur ve optimum mukavemet ve sertlik sağlar. Genel olarak, size en iyi deneyimi sunmak için NoShox nemlendirme sistemi, Entegre String Dampenes ve HydroSorb kavrama ile mükemmel konfor ve kontrol sunar.

Artıları

 • Güç çıkışını ve enerji geri dönüşünü artırmak için gelişmiş Liquidmetal teknolojisi
 • Daha iyi atış kontrolü için Total SweetSpot Construction
 • NoShock sistemi, String Dampener ve HydroSorb havalandırmalı kavrama
 • Yeni başlayanlar ve orta seviyeler için mükemmel

Eksileri

Babolat Drive Max 110 Strung

Babolat Drive Max 110 Strung Tenis Raketi

Büyük markaların küçük bir fiyata gelmediğini düşündüğünüzde, yanılıyorsunuz çünkü Babolat Drive Max 110 Raketleri Strung, piyasadaki en uygun fiyatlı tenis raketi.

Sadece 9,2 oz ağırlığındadır. Ve son derece kararlı ve hafiftir. Denge ve güç kombinasyonu da mükemmel ve sağlam bir salınım ağırlığı ile birlikte geliyor. Ayrıca 27.5 ”çerçeve uzunluğu boyunca 27mm sabitlikte ölçülen esnekliğini ve kirişlerini de seveceksiniz.

Net ve porsiyonda size çok fazla manevra kabiliyeti verir ve tüm tenis oyuncuları için mükemmeldir. Olağanüstü bir his ve dokunuşlara sahiptir ve eklenen uzunluk size harika bir kullnım sağlar.

Artıları

 • Cortex Sistem Özellikleri
 • Titreşimleri emer ve daha gelişmiş bir his verir.
 • Eliptik geometri ile entegre
 • Bükülmeyi önler ve gücü artırır

Eksileri

Prince Warrior 100L ESP

Prince Warrior 100L ESP

Prince Warrior 100L ESP her yeni başlayanın tercihi ve benzersiz Extreme String Pattern teknolojisi sayesinde kullanıcı dostu olmasını sağlıyor. Harika bir manevra kabiliyeti, güç ve dönüşe sahiptir, bu da her darbede güçlü vuruşlar sağlar.

Bu raketin geliştirilmiş manevra kabiliyeti, hızlı ve kolay bir şekilde bir sonraki çekiminiz için pozisyona girmenize izin verecektir.

Genel olarak kullanalar çok hafif ve kullanımı rahat hisseder ve sadece yeni başlayanlar için tasarlanmıştır.

Artıları

 • Temel hatlar için mükemmel güç, konfor ve spin kombinasyonu
 • Büyük kafa boyutu
 • Rahat bir kullanım için ideal ağırlık
 • Önceden gerilmiş olarak gelir

Eksileri

Babolat Pure Drive

Babolat Pure Drive

Babolat Pure Drive Raketleri, tüm zamanların en çok satan ürünüdür ve mükemmel bir güç ve kontrol karışımıyla birlikte gelir. Yeni başlayanlar için mükemmel olan her şeye sahip bir raket istiyorsanız, ihtiyacınız olan raket budur.

Başlangıç, orta veya ileri seviyedeki tüm oyuncular için tasarlanmıştır. FSI teknolojisi sayesinde oldukça duyarlı bir tatlı noktaya sahiptir. Bu tatlı nokta, raketin tepesine doğru hafifçe kaydırılır ve oyuncuların topa güzel ve doğru bir şekilde vurmasını sağlar.

Herhangi bir raketin en önemli yönü, hissi olması nedeniyle, Babolat Pure Drive Raketleri mükemmel ons ağırlığında ve sahada çok güçlü hissediyor. Ayrıca, 100 inç kafa boyutu geleneksel bir raketin sahip olduğundan oldukça büyük.

Artıları

 • Dayanıklı ve hafifdır.
 • Güç ve dengenin mükemmel kombinasyonu
 • Topa hoş ve durdurulamaz bir vuruş sunar

Eksileri

 • Ayarsız olarak paketinden çıkar ve götürüp ayarlatmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir