Tenis

Tenis Raketi Alırken Dikkat Edilecek 4 Konu

Nasıl Bir Tenis Raketi Almalıyım ?

Yeni başlamış olsanızda orta seviye bir tenis oyuncusu olsanızda teniz raketi alırken dikkat etmeniz gereken temel hususlar vardı. Bunları 4 konu başlığı altında toplayabiliriz.

Tenis Raketi Ağırlığı

Tenis Raketi Ağırlığı

Tenis raketinizin ağırlığı muhtemelen gücü konusunda belirleyici faktördür. İleri seviye tenisçilerin alması gereken raket yeterli ağırlığa sahip bir rakettir buna göre sizde seviyenize göre ağırlığı ayarlamanız ve salınımırahat aynı zamanda titreşimi minimize edecek bir rakat almalısınız.

Hafifliğin daha fazla güç üreteceğini düşünebilirsiniz, ancak aynı hızda 150g ve 300g ağırlığında bir raket sallarsanız, 300g daha fazla güçle sonuçlanır.

Tenis Raketinde Denge

Tenis Raketinde Denge

Raketinizin terazisi, ağırlığın eşit olarak nasıl dağıtılacağını belirleyecektir. Denge noktası genellikle çerçevenin yarısındadır. İyi dengelenmiş bir raket daha iyi salınımlara ve daha doğru atışlara neden olur.

İyi bir dengeye sahip bir raket daha ağır bir kafaya sahip olacak ve bu da dönme merkezini başına doğru değiştirecek, bu daha fazla güç salınımı ve dönüşü oluşturacaktır. Bu yüzden Denge herşeydir aslında raket alırken dikkat edilecek en önemli konuların başında gelmektedir. denge.

Tenis Raketinde Sertlik

Sertlik, raketinizin gücünü ve konforunu tanımlayacaktır. Daha sert raketler daha fazla güce sahip olma eğilimindedir. Her zaman için daha sert raketler tercih edilmelidir ama bu sizin durumunuzla kol yapınızla alakalıdır. Çünkü sert raketler titreşimin kolda daha fazla hissedilmesine neden olur buda ilerleyen antremanlarda kol ağrılarına daha fazla maruz kalmanıza yol açabilir.

Serlikleri dünyada şu şekilde sıralanmıştır. : Düşük Sertlik – 60 ve aşağısı, Orta Sertlik – 61 – 68 Yüksek Sertlik – 69 ve yukarısı şeklindedir.

Tenis Raketinde İp Dizilimi

Son olarak, ip dizilimi dize yatağı sertliğini ve dönüşünü etkiler. Genellikle 16 x 19 veya 18 x 20 şeklinde dizilim görürüz. Daha yüksek bir tel yoğunluğu daha sert bir tel yatağı ile sonuçlanır ve bu da bilye temasında daha az sapmaya neden olur. İp yatağı ne kadar sert olursa, etki üzerinde daha az değişiklik olur.

Sonuç olarak tenis raketi alırken dikkat edilmesi gereken temel 4 konu bu şekildedir. Raketlerin yapıldıkları malzemeler ip kaliteleri çerçeveleri bağlama yöntemleri gibi bir çok markadan markaya değişen faktörde bulunmaktadır.

Yeni başlayanlar veya orta seviye bir raket alacaksanız mutlaka Yeni Tenisçiler için 8 Raket İncelemesi makalemizi okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir