Kayak

Kayak ve Snowboard İçin En Güvenli Kasklar

Herhangi bir kayakçının veya snowboardcunun sahip olması gereken en önemli donanımlardan biri kasktır. Elbette, herhangi bir tesise giderseniz, yokuşlardan aşağı inen kasksız bir avuç insan göreceksiniz. Yılda düzinelerce gününü yamaçlarda geçiren insanlar olarak , ne kadar tecrübeniz olursa olsun, kayak yaparken veya ata binerken herkese kayak kaskı takmanızı tavsiye ederiz. Kasklar sizi sadece kafa yaralanmalarından korumakla kalmaz, aynı zamanda yükseltilere çıktığınızda veya yokuş aşağı inerken bir sıcaklık kaynağı oluşturarak sizi soğuktan da korur. Araştırma ve testler yoluyla, güvenliğiniz, tercihleriniz ve bütçeniz için mükemmel kayak ve snowboard kaskını seçmenize yardımcı olmak için en iyi kayak kasklarına yönelik bu kapsamlı kılavuzu oluşturduk.

Kayak / Snowboard Kaskında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kaskların Üretim Malzemelerine Dikkat Edin

Her kayak kaskı, bir dış sert kabuk ve bir iç astarın yanı sıra başınızın üzerinde sıkıca durması için ayarlanabilir bir çene tokasından oluşur. Ayrıca tipik olarak havalandırma delikleri, bir gözlük askısı, ayarlama mekanizmaları ve bir tür güvenlik sertifikasına sahip olacaklar (bu konuda daha fazlası aşağıda). Birçok kask dışarıdan benzer görünse de, başınıza darbe gelmesi durumunda kaskın sizi koruma yeteneğini belirlediği için kaskların yapıları ve malzemeleri inanılmaz derecede önemlidir.

Tüm saygın kayak kaskları, eğlence amaçlı kar kasklarının üretimi için minimum standart olan ASTM F2040 sertifikasına sahip olacaktır. Bununla birlikte, Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemleri veya MIPS’e sahip birçok kask da göreceksiniz . MIPS, darbe altındayken kaskın farklı parçalarının döndüğü bir kask tasarım öğesidir. MIPS kasklarının tipik olarak yüksek fiyatlar vermesinin nedeni, bu teknolojinin patentli olması ve sınıfının en iyisi koruma için kapsamlı bir şekilde test edilmiş olmasıdır.

Bu MIPS olmayan kaskların güvensiz olduğu anlamına mı geliyor? Şart değil. Listemizde göreceğiniz gibi, her kask MIPS değildir, ancak hepsi ASTM F2040 sertifikalıdır. Bu, kar sporları için gerekli güvenlik standartlarını karşıladıkları, ancak belirli MIPS teknolojisini kullanmadıkları anlamına gelir.

Nefes alabilirlik

Her kayak kaskı havalandırma delikleriyle birlikte gelir, ancak ne tür kayak veya sürüş yapacağınıza bağlı olarak, daha fazla veya daha az havalandırmaya ihtiyacınız olabilir. Örneğin, çok sayıda ülke dışında tur yapıyorsanız veya sıcak havalarda bisiklet sürüyorsanız, daha fazla sayıda ayarlanabilir havalandırma, havanın başınızın etrafında dolaştırılmasına yardımcı olur. Alternatif olarak, daha yüksek rakımlı veya soğuk havalarda kayakçılar için ısıyı içeride tutabilen bir kask daha gerekli olabilir.

Young woman skiing. Alpes

Rahat Kesim – Kaskın Şeklinin Uygunluğu

Bu kişiden kişiye değişir, ancak bir kaskı taahhüt etmeden önce denemek önemlidir. Neden? Çünkü kesinlikle kafanıza iyi gelen bir şey isteyeceksiniz. Astarların, kayışların ve ayar sistemlerinin rahatlığı hakkında tüm gün yorum yapabilirken, belirli bir kaskın kendi başınızda nasıl hissedeceğini size söyleyemeyiz. Bununla birlikte, çevrimiçi satın almayı seçerseniz, bir kaskın sizin için uygun olmadığına karar verirseniz, cömert bir iade politikası olan REI veya Backcountry gibi saygın bir şirketten bunu yaptığınızdan emin olun.

Fiyat

Her bir ürünü değerlendirirken fiyatı denklemin dışında tutmayı amaçlasak da, kendiniz için bir kayak kaskı seçerken göz önünde bulundurmanız kesinlikle önemli bir faktördür.

Kaplamada şeker yok: Kayak kaskları çok pahalı olabilir. Tipik olarak, yüksek kaliteli kayak kasklarının 80 $ ile 300 $ arasında değiştiğini ve MIPS sertifikalı kaskların bu aralığın üst ucuna doğru istiflendiğini göreceksiniz.

Bu incelemenin amaçları doğrultusunda, bu kayak kasklarını üç fiyat kademesine ayırdık:

$ = 100 ABD dolarının altında
$$ = 100 – 200 ABD Doları
$$$ = 200 ABD Doları +

Her Bütçeye Uygun En İyi Kayak Kaskları

En iyi kayak kaskları listemizi daraltmak için, araştırmamızı tıpkı herhangi bir müşterinin satın alma kararı vermeden önce her bir ceket hakkında size en pratik, en gerçekçi ve gerçekçi bilgileri sunacak şekilde gerçekleştirdik. Araştırmanın zaman alıcı ve ezici olabileceğini biliyoruz, bu nedenle size en iyi kayak kasklarının bu listesini sunmak için yüzlerce incelemeyi gözden geçirdik ve mağazada, evde ve yamaçlarda birkaç ürünü test ettik.

En İyi Kayak / Snowboard Kaskları İnceleme

1 – Smith Vantage MIPS Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $$$
MIPS? Evet
Dikkate Değer Özellikler: AirEvac, 21 delikli ayarlanabilir havalandırma, Boa ayarları, pelüş astar
Artıları: Çok rahat, kolayca ayarlanabilir, birinci sınıf yapı ve malzemeler
Eksileri: Pahalı

Fantastik nefes alabilirlik, ayarlanabilirlik ve rahatlık ile Smith Vantage MIPS kaskı, bize göre bugün piyasadaki en iyi kayak kasklarından biridir. Kesinlikle en pahalı seçeneklerden biri olsa da, ödediğinizin karşılığını, gerekli tüm konfor ve güvenlik bileşenlerinin yanı sıra kayak veya sürüş deneyiminize katkıda bulunacak birkaç üst düzey özelliğe sahip bir kaskla alacaksınız.

21 ayarlanabilir havalandırma deliği içeren, listemizdeki diğer tüm kasklar arasında en çok yönlü nefes alabilirlik ve sıcaklık düzenlemesine sahip olacaksınız. Havalandırma sistemi hem tatil yeri kayakçıları / sürücüleri hem de kırsalda gezmekten hoşlananlar için mükemmeldir, çünkü daha serin veya daha sıcak kalmak istediğinizde havalandırma deliklerini kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu kategori için daha pahalı olan Smith Quantum MIPS ve benzer Anon Prime MIPS ve Oakley Mod5 MIPS kasklarını değerlendirdik, ancak Vantage temelde her boyutta – ağırlık, yapı ve konfor – kazandı.

Ek olarak, kaskın boa sistemi, onu kendi boyutunuza ve konfor seviyenize göre ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu konfor yönlerine ek olarak, astar da oldukça rahattır. Smith Vantage kaskını tasarlarken gözden kaçan hiçbir detay yoktu!

Bir kask içinde isteyebileceğiniz her şeye sahip olsa da, Smith Vantage, satın alma kararınızı etkileyebilecek birkaç nüansa sahiptir. Birçok müşteri, bu kaskın küçük olma eğiliminde olduğunu söylüyor, bu nedenle iki farklı boyutun zirvesindeyseniz boyutlandırmanızı öneririz. Ek olarak, listemizdeki çok pahalı kask yelpazesinde yer almaktadır, bu nedenle bütçeniz kısıtlıysa ve konfor ve nefes alabilirlikten ödün vermek istiyorsanız, bu listede sizin için daha uygun, daha ucuz bir seçenek olabilir.

Not: Smith Vantage’ın biri MIPS’li ve diğeri’siz olmak üzere iki versiyonu vardır. Çok daha pahalı olmadığı ve ekstra koruyucu teknolojiye değer olmadığı için MIPS sürümünü edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

2- Giro Ledge MIPS Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $
MIPS: Evet
Önemli Özellikler: Çıkarılabilir kulak yastıkları, AutoLoc ayarlama sistemi
Artıları: Uygun fiyatlı MIPS koruması
Eksileri: Üst düzey kasklara göre daha ucuz, daha az konforlu astar malzemeleri

Başınızı korumak için fantastik bir fırfırsız seçenek arıyorsanız, Giro Ledge MIPS , bütçeye uygun en iyi kayak kasklarından biridir. Bu unisex kask, yamaçları parçalamak için tasarlanmıştır ve bir kaskta isteyebileceğiniz tüm temel şeylere sahiptir – bir iç astar, MIPS sert kabuk yapısı ve ayarlanabilir bir çerçeve – 100 dolardan daha düşük bir fiyata. Paranın değeri açısından, Giro Ledge’den daha fazlasını sunan birkaç tane var.

Düşündüğümüz birkaç bütçe kaskı vardı, ancak Giro Ledge, MIPS teknolojisini içerdiği için hepsini kazandı. Ne Smith Holt ne de Wildhorn Drift (aşağıda) MIPS teknolojisine sahip değil, ancak bazı müşteriler Ledge’in Smith Holt veya Wildhorn Drift’ten biraz daha az rahat olduğunu belirtiyor.

Giro Ledge, piyasadaki en rahat veya en lüks kask değildir, ancak temel güvenlik gereksinimlerini makul bir fiyata indirmiştir. Biraz daha rahat, ayarlanabilir veya nefes alabilen bir şey istiyorsanız, bu listedeki üst düzey kasklardan bazılarını düşünün. Bununla birlikte, sadece kafanızı uygun bir fiyata korumak istiyorsanız, kesinlikle Giro Ledge’i düşünmelisiniz.

Not: Giro Çıkıntısının iki versiyonu vardır – biri MIPS’li ve diğeri’siz. Biraz daha pahalı ve ekstra koruyucu teknolojiye değdiğinden MIPS sürümünü edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

3 – Salomon MTN Lab Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $$
MIPS: Hayır
Önemli Özellikler: Ultralight 13 oz ağırlık, astar dahil
Artıları: Son derece hafif, kiloyu azaltmak isteyenler için kırsal bölge turları için mükemmel
Eksileri: Konfor ve özellikler açısından çıplak kemikler, ayarlanamayan havalandırma

Tercihiniz ultra hafifse, en iyi kayak kaskları listemizde Salomon MTN Lab’den daha iyi birkaç seçenek var . Yalnızca 10,5 ons ağırlığındaki bu kask, özellikle kask astarlarının gerekli özelliklerinden ve ayarlanabilirliğinden ödün vermeden listemizdeki en hafif seçenektir. Salomon MTN Lab’da MIPS seçeneği bulunmamakla birlikte, dayanıklılıktan ödün vermeden olabildiğince hafif olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayarlanabilir kadranı ve bol havalandırmasıyla bu kask, özellikle her ekstra ağırlığın önemli olduğu şehir dışı turlar için çok sevilir. Listemizdeki diğer, daha sıcak modeller kadar sağlam olmasa da, rahatlık ve biraz ısı tutma için çıkarılabilir bir Merinos yünü iç astar var. Bununla birlikte, birkaç büyük havalandırma deliğinden bol miktarda hava akışı sağlar. Öte yandan, havalandırma delikleri kapanmıyor, bu yüzden yine, bu, sıcaklığı korumak için harika bir kask değil.

4- Oakley Mod5 MIPS Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $$
MIPS: Evet
Önemli Özellikler: Modüler Ağız Sistemi, Boa ayarı, çıkarılabilir astar ve kulak pedleri
Artıları: İki boyutta siperlikli Modüler Kenarlı Sistem, ince ayarlı ayar sistemi
Eksileri: Kulak pedleri kulaklıklarla pek uyumlu değil, Oakley marka olmayan gözlüklerle bir şekilde uyumsuz

Bugün piyasadaki en saygın ve sevilen kayak kasklarından biri Oakley Mod5 MIPS kaskıdır. Koşullara göre konfigürasyonları değiştirebilmek isteyenler için çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahip yüksek kaliteli bir kask. Oakley Mod5’i özellikle benzersiz kılan, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz iki kenar boyutunu içeren Modüler Kenarlı Sistemidir (MBS). MBS ayrıca, ısı tutmayı veya hava akışını beğeninize göre kontrol edebilmeniz için ayarlanabilir havalandırma içerir. Bir Boa ayar sistemi aracılığıyla ince ayarlı ayarlamalar mevcuttur, yani uyumu zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

Oakley Mod5, En İyi Genel kategorimiz için bir yarışmacı olsa da, iki özel alanda eksikti: havalandırma ve Oakley olmayan gözlüklerle uyumluluk. MBS tasarımı nedeniyle, ısı azaltma Smith Vantage’daki kadar kusursuz değildir. Sonuç olarak, özellikle daha sıcak koşullarda veya iyi hava akışının gerekli olduğu dağlık bölgelerde biraz daha az nefes alabilir hissediyor.

Bazı müşteriler de Oakley kaskını Oakley olmayan gözlüklerle kullanmanın zorluklarından şikayet ediyor. Bu tam bir anlaşma kırıcı olmasa da (Oakley bazen iyi inanılmaz gözlükler üretiyor!), Uyumlu olmayan favori bir çiftiniz varsa küçük bir sıkıntı olabilir.

5 – Wildhorn Drift Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $
MIPS: Hayır
Önemli Özellikler: Ayarlanabilir havalandırma delikleri, çıkarılabilir kulak kapakları, resmi ABD Kayak ve Snowboard tedarikçisi
Artıları: Hafif, uygun fiyatlı, rahat
Eksileri: Marka dışı, MIPS dışı

Büyük markaların daha yüksek fiyatlarından bazılarını ödemeden ince ayarlı ayarlamalar ve ayarlanabilir havalandırma delikleri gibi merak uyandıran özelliklerden bazılarını arıyorsanız, Wildhorn Drift fantastik, daha az bilinen bir seçenektir. Wildhorn, listemizdeki biraz vahşi bir karttır – REI veya Backcountry gibi büyük perakendecilerin sitelerinde satılmamaktadır, ancak ABD Kayak ve Snowboard Ekibinin resmi tedarikçisidir, bu nedenle kesinlikle sürüş için gerekli standartları karşılarlar yamaçlar.

Özellikler açısından, bu kaskın sahip olduğu, ayarlanabilir havalandırma ve ince ayar mekanizmaları dahil olmak üzere diğer birçok bütçe kaskında olmayan birçok şey vardır. Astar rahat ve yumuşaktır ve çıkarılabilir kulak pedleri, soğuk ve karlı günlerde en çok ihtiyaç duyduğunuz yerde sıcaklık sağlar.

Bu kaskı önermemizin nedeni, bu kaskla çok fazla ilk elden deneyime sahip olmamız ve bütçeyle rahatlık ve nefes alabilirlik arayan herkes için harika olduğunu söyleyebiliriz. MIPS veya Smith Vantage gibi çok daha meraklı, üst düzey bir seçeneğin çan ve ıslıklarına sahip olmasa da, 100 $ ‘dan daha düşük bir fiyata harika ve rahat bir seçenek. Aşağıdaki Smith Holt ve yukarıdaki Giro Ledge’den daha rahat olduğunu düşünürdük, ancak MIPS seçeneği olmadığı için Bütçenin En İyisi olarak seçmedik.

6 – POC Obex SPIN Kayak / Snowboard Kaskı

Fiyat: $$
MIPS: Hayır
Önemli Özellikler: SPIN teknolojisi, ayarlanabilir havalandırma, çeşitli renkler
Artıları: Uygun fiyatlı üst düzey seçenek, şık ve çok dayanıklı itibar
Eksileri: Yalnızca üst havalandırma delikleri kapalıdır, daha az konforlu astar, bazıları bunun POC olmayan gözlüklerle uyumlu olmadığını öne sürüyor

POC, ultra dayanıklı kar sporları ekipmanı üreten bir İsveç markasıdır ve POC Obex SPIN kaskı, sattıkları en iyi kayak kasklarından biridir. Teknik olarak MIPS olmayan bir seçenek olsa da, tescilli SPIN teknolojisi, POC’nin imzalı yastıklı astarı yoluyla benzer bir koruma sunar. Ayrıca bu kaskın tarzını da gerçekten seviyoruz. Değerlendirdiğimiz tüm farklı kasklar arasında POC, mevcut en geniş renk çeşitlerinden birine sahipti. Konfor ve stil için POC Obex Spin güvenilir ve saygın bir seçenektir.

Hafif olmasına rağmen, bazı kullanıcılar kaskın diğerlerine kıyasla hantal olduğunu belirtiyor. Bu kaskın POC olmayan gözlüklerle uyumlu olmadığına dair bazı şikayetler de var, bu da favori bir çiftiniz varsa zor olabilir. Bununla birlikte, premium Smith modellerinin yüksek fiyat etiketi olmadan bazı üst düzey özellikleri umuyorsanız, bu harika bir seçenektir.

Bir Yorum

  1. Kayak kasklarının satış linklerini de keşke verseydiniz. Kasklar kayak merkezlerinde gerçekten çok değişik fiyat aralıklarında satılıyor maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir