Tenis

En İyi Tenis Ayakkabısını Seçme

Tenis performansının en önemli malzemesi ayakkarı sağlam basmaktır. Sağlamlık için nelere dikkat etmelisiniz ?

Tenis ayakkabıları, bir oyuncunun ekipmanının hayati bir parçasıdır ve ayaklarınızı korumak ve sakatlanmayı önlemek için akıllıca yatırım yapmanız gerekir.

Bununla birlikte, mükemmel ayakkabıyı ararken, konfor, dayanıklılık ve maliyet dahil olmak üzere, ideal ayakkabının izini sürmeyi zorlaştıran çok çeşitli hususlar vardır.

Bu kılavuzda, yeni bir çift alırken veya mevcut ayaklarınızı değiştirirken aklınızda bulundurmanız gereken ipuçlarının yanı sıra, erkekler ve kadınlar için en iyi on tenis ayakkabısının incelemelerini bir araya getirdik.

Başlamamız için kadınlar ve erkekler için en çok tercih ettiğimiz seçimlerimizin hızlı bir görüntüsünü burada bulabilirsiniz – her ayakkabı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kaydırmaya devam edin.

Tenis Ayakkabısı Anatomisi

Bu kılavuz boyunca, bir ayakkabının farklı kısımlarına değineceğiz, bu yüzden çok derine dalmadan önce temel unsurları hızlıca gözden geçirelim.

Tenis Ayakkabısının diğer ayakkabılardan farkı

Dış Taban

Bir tenis ayakkabısının altındaki en dıştaki kauçuk katman, uzun süreli dayanıklılık ve tutuş sağlar. Bazı oyuncular ayakkabılarının sağlam bir tutuşa sahip olmasını tercih ederken, diğerleri dururken veya kayarken biraz vermeyi tercih eder.

Orta Taban

Orta taban, bir ayakkabının tabanının en kalın kısmıdır ve birincil rahatlık kaynağıdır. Dış taban ile iç taban arasında oturur. Daha ince orta tabanlar, oyuncuyu daha hızlı tepki veren bir sürüş için yere yakın tutarken, daha kalın orta tabanlar şoku azaltacaktır.

Astarı

İç taban, yastık sağlamak ve ayağınızı bir ayakkabının üst kısmını tabana bağlayan dikişlerden korumak için orta tabanın üzerinde bulunan bir ayakkabının tabanının üst tabakasıdır.

Çoğu ayakkabıda iç taban çıkarılabilir. Tabanlıklar çeşitli kalınlıklarda gelir ve bazıları teri diğerlerinden daha iyi uzaklaştırır.

Şaft

Stabilite sağlamak ve bükülmeyi önlemek için bir ayakkabının orta tabanının ortasına doğru eklenen sert bir malzeme parçasına şaft denir. Bazıları ayakkabının altında görünürken, diğerleri orta tabanda saklanıyor.

Üst

Bir tenis ayakkabısının üst kısmı, bir oyuncunun ayağını örten veya saran ve ayakkabıyı oluşturmak için tabana tutturulan malzemedir. Bir ayakkabının havalandırmasının çoğu, üst kısmın malzemesinden ve yapısından gelir.

Dil

Daha fazla rahatlık sağlamak için bağcıkların altına oturan malzeme parçasına dil denir. Birçok ayakkabı, belirgin bir dili olmayan patik veya çorap tasarımını tercih eder. Ancak bu bölümün amacı aynı kalır.

Yaka

Bilek kısmı ayakkabının arkasında bulunur ve ayağınızı yerinde tutmaya ve rahatlık katarken topuğunuzu topuk dolgusundan korumaya yardımcı olmak için bileğinizi saran bir yastık tabakasıdır.

Topuk Sayacı

Bir ayakkabının arkasında, topuk dolgusunu bulacaksınız – daha sert bir malzeme, topuğu güçlendirir ve denge sağlar. Çoğu zaman, bir ayakkabının topuk sayacını göremezsiniz çünkü üreticiler onları ayakkabının üst kısmına dokurlar.

Toe Guard

Bir ayakkabının dış tabanının, bu yüksek darbe bölgesi için koruma ve ek dayanıklılık sağlamak için ayakkabının ön kısmına kadar uzanan kısmına parmak koruması denir. Bazı hafif tenis ayakkabıları, sınırlı parmak koruması sağlar.

Ayak Başlığı

Ayak korumasının üzerinde oturmak ve bir tenis ayakkabısının ön tarafında yanlara doğru uzanan, ayakkabının ön kısmı için ek koruma ve stabilite katmanı sağlayan ayak parmağıdır. Malzemeler ve dayanıklılık değişiklik gösterecektir.

Ayak Kutusu

Bir oyuncunun ayak parmaklarını çevreleyen ayakkabının bölümü ayak parmağı kutusudur. Ayak parmağı, ayakkabının ön tarafındaki ayak parmağının dışında oturur. Daha geniş ayakları olan oyuncular, genellikle daha geniş bir parmak bölgesini tercih edeceklerdir.

Bu, bir tenis ayakkabısının farklı parçalarının kapsamlı bir listesi olmasa da, bir sonraki çiftinizi satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kritik unsurları size sağlamalıdır.

Umarım, bu kılavuzun geri kalanında bunları tartışırken faydalı bir referans görevi görür.

Erkekler İçin En İyi 10 Tenis Ayakkabısı 2021 makalemize bakarak en iyi ayakkabıları inceleyebilirsiniz.

Mükemmel Uyumu Bulmak

Yeni bir çift tenis ayakkabısı satın alırken en önemli şey doğru yapmaktır. Ayakkabıları değerlendirirken akılda tutulması gereken birkaç farklı konuyu inceleyelim.

Boyut

Doğru uyumu elde etmek söz konusu olduğunda ayakkabınızın boyutu belki de en belirgin olanıdır, ancak doğru olduğundan emin misiniz?

İdeal olarak, ayak başparmağınızın ucu ile ayakkabınızın önü arasında yaklaşık yarım inç veya 13 milimetre olacaktır. Makul derecede iyi çalışan hızlı bir test, bu boşluğu kontrol etmek için baş parmağınızın genişliğini kullanmaktır.

Ayakkabınızın önünde yeterli boşluk, ayak parmaklarınızın sıkışmasını önlemeye yardımcı olur ve su toplamalarını önler, nefes almalarına ve serin kalmalarına olanak tanır.

Öte yandan çok büyük olan tenis ayakkabıları, ayağınızın aşırı hareketine neden olabilir, bu da baldır kaslarınız ve Aşil kaslarınızda kabarcıklara ve sorunlara yol açabilir.

Faydalı İpucu
İnsanların farklı boyutlarda ayaklara sahip olması yaygındır. Eğer bu sizseniz, uygun alana sahip olduğunuzdan emin olmak için ayak parmaklarınızın önündeki alanı ölçmek için temel olarak daha büyük ayağınızı kullanmak isteyeceksiniz.

Ayrıca, tüm ayakkabıların bedenlerine uygun olmadığını unutmayın; bu nedenle, özellikle marka değiştirirken genellikle satın aldığınız şeyi ayarlamanız gerekebilir.

Genişlik

Dünya nüfusunun büyük bir kısmı için standart veya normal genişlikteki ayakkabılar hile yapar, ancak bu aralığın dışında kalırsanız, ayaklarınızın sağlığı için doğru genişliği bulmak çok önemlidir.

Bir ayakkabının genişliğini ifade eden sistemler uluslararası olarak değişir, ancak aşağıda en yaygın Kuzey Amerika sistemine üst düzey bir bakış bulabilirsiniz.

GenişlikErkeklerKADIN
ADar
BStandart
CDarGeniş
DStandart
EGeniş
EE
EEE
EEEE
F
G

Erkek tenis ayakkabılarına gelince, çoğunluğun standart genişlikte olduğunu ve bazılarının geniş ve ekstra geniş olduğunu göreceksiniz.

Kadın tarafında, dar çalışan birkaç ayakkabı bulacaksınız, ancak çoğunluğu geniş ve iyi bir seçimle standart genişlikte.

Ayak Kutusu

Bir ayakkabıdaki ayak parmaklarınız için mevcut alan, bir ayakkabının genişliğiyle ilişkili olacaktır. Bununla birlikte, çoğu ayakkabı standart boyutta olduğundan, bazılarının daha dar veya daha geniş burunlu ayakkabılara sahip olduğunu göreceksiniz.

Geçmişte ayağınızın ön tarafını ve ayak parmaklarınızı biraz sıkmış hissediyorsanız, ayakkabının önüne doğru fazladan yer sunan seçenekler için gözlerinizi dört açın veya ayaklarınızı ölçerek ayağınızı ölçün. daha geniş bir ayakkabı adayı.

Adidas tenis ayakkabılarının burunda biraz fazladan yer olması yaygındır.

Ayak bilekleri

Bu çoğu kişi için tipik bir sorun olmasa da, bazıları ayak bileklerinin (fibula ve tibia) dış kenarındaki kemiklerin ayakkabının üst kenarına temas ettiğini ve rahatsızlığa neden olduğunu görebilir.

Bir ayakkabıyı ilk kez denediğinizde, ayak bileklerinizin etrafındaki herhangi bir sürtünmeye dikkat etmeye değer, bu da tenis oynamanın güçlenip rahatsızlığa neden olabilir.

Topuk

Uygun boyutta bir ayakkabı, çoğu oyuncunun topuğunun ayakkabısından kalkmasını engellemelidir, ancak bazı modeller, ayağınızı sabit tutmak için topuk tasarımına ekstra önem verir.

Topukta yeterince destek sağlamayan bir ayakkabı ile uğraşıyorsanız, bu özelliğe daha yakından dikkat etmek isteyebilirsiniz. Elbette doğru boyutu elde etmek de çok önemlidir.

Bayanlar İçin En İyi 10 Tenis Ayakkabısı 2021 incelemesine bakarak Bayanlar için en iyi ayakkabıları yakından görebilirsiniz.

Ayakkabı Satın Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendinizi kutudan çıktığı gibi iyi hissettiren, ancak sahaya çıktıktan sonra beklentilerinizi karşılamayan yeni bir çift ayakkabıyla sıkışıp kaldıysanız, bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz.

Ne yazık ki, mükemmel ayakkabı setini bulmak her zaman kolay değildir ve çoğu zaman, ödünleşimler yapmaktayız.

Bu bölümde, bir sonraki ayakkabı setinizi değerlendirmenize yardımcı olması için kullanabileceğiniz bazı temel özellikleri inceleyeceğiz.

Seçeneklerimizi daraltmaya yardımcı olduğu için, aramamıza başlamadan önce en kritik olan iki veya üçünü bulmanın faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Konfor

Tenis ayakkabıları, doğası gereği diğer birçok ayakkabı türünden daha sert olma eğilimindedir çünkü sahaya vururken gerekli olan yanal hareketler dahil olmak üzere geniş bir hareket aralığını desteklemeleri gerekir.

Buna rağmen, bazı tenis ayakkabıları konfora diğerlerinden daha fazla önem verir. Tipik olarak, cömert bir orta taban sunan ayakkabılar aramak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, iç taban, ekstra rahatlık için çıkarılabilirse değiştirmeyi düşünebileceğiniz ek destek de sağlayabilir.

İstikrar

Tenis oynarken keskin veya ani hareketler yaygındır. Zemin vuruşlarında yan yana hareket ediyor, öne çıkıp fileye yaklaşıyor veya bir lobu takip etmek için geri dönüyor olsanız da, ayakkabılarınız yeterli denge sağlamalıdır.

Bir ayakkabının sağlamlığı birkaç farklı yerden gelebilir. Örneğin, bir ayakkabının tabanının genişliği, ayakkabının dengede durmasını sağlayan bir denge platformu sağlamaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, bir ayakkabının tabanının, saha çevresinde hızlı başlatma ve durdurma hareketlerini idare edebilecek kadar sağlam olması gerekir. Birçok ayakkabı, stabiliteyi artırmak ve bükülmesini önlemek için ayakkabının tabanının ortasına doğru sap adı verilen sert bir plastik parça kullanır.

Son olarak, bir ayakkabının üst kısmı genellikle özellikle ayak bileğinde stabilite ile ilişkilendirilir, aynı zamanda ayağınızın ayakkabıya ne kadar güvenli sarıldığı ile de ilgilidir. İdeal olarak, ayağınızın yerinde kilitli hissetmesini istersiniz, böylece siz başlarken ve dururken ileri kaymaz.

Sonuç olarak, bir ayakkabının bağcık sistemi de dengede bir rol oynama eğilimindedir.

Dayanıklılık

Tenis oyuncularının büyük çoğunluğu spora sert kortlarda katılır, bu nedenle ayakkabılar aldıkları dayaklara dayanacak kadar dayanıklı olmalıdır.

Bir ayakkabının dayanıklılığının en kritik bileşenlerinden biri, ayakkabının alt kısmındaki, kortla sürekli temas halinde olan dış tabandan gelir. Ancak ayakkabının dayanıklı olması gereken tek parçası bu değildir.

Bir tenis ayakkabısının ayak parmağı da sıklıkla kort ile temas eder ve ayakkabının ön üst kısmı bir kayma veya hamle sırasında periyodik olarak kortu sıyırabilir.

Farklı oyun stilleri, bir ayakkabının benzersiz alanlarında aşınmaya neden olabilir ve her oyuncunun, beklenmedik aşınmaya da yol açabilecek farklı hareketleri vardır. Örneğin, bazı oyuncular servis atarken ayaklarını sürükleme eğilimindedir ve bu nedenle ayakkabılarının uzun süre dayanması için daha dayanıklı bir ayak parmağı başlığı gerekebilir.

Bir sonraki tenis ayakkabınızı satın almadan önce, hangi alanların ekstra korumaya ihtiyaç duyduğunu görmek için mevcut ayakkabılarınızı incelemek ve ardından ayakkabıları değerlendirirken bunu aklınızda bulundurmak faydalı olabilir.

Ağırlık

Bir tenis ayakkabısının ağırlığı, birçok oyuncunun hız ile ilişkilendirdiği bir özelliktir. Çoğu oyuncu için hafif bir ayakkabı hızlı hissederken, daha ağır bir ayakkabı biraz halsiz olabilir.

Ayakkabı üreticileri, çekici bir denge sağlamak için genellikle ağırlık, stabilite ve dayanıklılık arasında bir denge kurarlar. Bir ayakkabıdan malzeme çıkarırsanız, daha hafif olur, ancak genellikle ayakkabının sağlamlığı veya dayanıklılığında bir fedakarlık olur.

Bir ayakkabının boyutu değiştikçe, ağırlık da değişir ve ideal uyumu elde etmek için bir beden yukarı veya aşağı hareket etmeyi düşünürken akılda tutulması gereken bir faktör vardır.

Adidas Adizero Ubersonic 3, hem erkekler hem de kadınlar için popüler olan hafif ayakkabı örneğidir.

Kemer Desteği

Farklı ayakkabılar, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek çeşitli kemer desteği seviyelerine sahiptir. Tenis ayakkabılarının büyük çoğunluğu, en geniş oyuncu yelpazesine hitap etmek için orta ila alçak kemer desteğine sahiptir.

Bununla birlikte, ek kemer desteğine ihtiyaç duyulursa, oyuncuların tenis ayakkabılarının iç tabanını özel bir ek ile değiştirmeleri yaygındır.

Havalandırma

Oynadığınız iklime bağlı olarak, havalandırma az ya da çok bir öncelik olabilir. Sıcak havalarda, ayaklarınızın kuru kalmasına ve su toplamasının önlenmesine yardımcı olmak için uygun havalandırma çok önemlidir.

Ayrıca, ayakkabınızın renginin ayaklarınızın ne kadar ısındığında rol oynayacağını unutmayın. Açık renkler güneşin ısısını yansıtır ve daha koyu renkler onu emer, bu da ayaklarınızın ısınmasına neden olur.

Nike Air Zoom Vapor X, ağırlığı düşük tutarak havalandırmaya öncelik veren mükemmel bir ayakkabı örneğidir.

Faydalı İpucu
Giydiğiniz çoraplar, ayaklarınızın ne kadar serin ve kuru kalmasında rol oynayabilir, bu nedenle giydiğiniz çorapları dikkate almaya değer. Ayrıca, maç sırasında değiştirmek için her zaman çoraplarınızı değiştirebilirsiniz.

Tutuş

Bir tenis ayakkabısının dış tabanı, bir ayakkabının sunduğu tutuştan doğrudan sorumludur. Oyuncular, sert kortlarda mükemmel tutuş sağlayan ama aynı zamanda dururken biraz pes veren ayakkabılara değer verirler.

Dış tabanın malzemesi, dokusu ve deseni, bir oyuncunun sahada dolaşırken hissedeceği tutuşa katkıda bulunur. Tabii ki, saha yüzeyi de büyük bir fark yaratıyor.

Örneğin, toprak kort tenis ayakkabıları, bir ayakkabının alt kısmı boyunca bir balıksırtı sırtı veya desen kullanır; bu, sahadaki hareket sırasında kilin doğal olarak salınmasına yardımcı olurken aynı zamanda slaytlarda tutarlılık veya öngörülebilirlik sağlar.

Oyun Seviyesi

Genel olarak, bir tenis ayakkabısı ne kadar pahalıysa, gelişmiş bir oyuncunun ihtiyaçlarını karşılayan daha fazla özellik sunacaktır.

Bunu akılda tutarak, yeni başlayanlar güvenilir performans sağlayan ancak tüm özelliklere sahip olmayan daha ucuz bir tenis ayakkabısı seçmeyi düşünebilirler.

Nihayetinde, bu bir tercihtir ve üst düzey bir çift için sıçrama konusunda yanlış bir şey yoktur, ancak daha yeni oyuncular genellikle ayakkabılarına çok fazla stres uygulamaz, bu nedenle premium özelliklerin aşırı olduğunu görebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için bir tenis raketi satın almak için yaptığımız benzer bir öneridir .

Tenis Ayakkabısı Fiyatı

Son fakat kesinlikle en az değil, yeni bir çift tenis ayakkabısını değerlendirirken veya satın alırken fiyat önemli bir husus olma eğilimindedir.

Ayakkabı alışverişi yapmadan önce bir bütçe belirlemek, seçeneklerinizi daraltmanın harika bir yoludur. Ayrıca, uygun fiyatlı birçok model mükemmel performans sunduğu için kaliteli bir tenis ayakkabısı bulmak için fazla para harcamanıza gerek yoktur .

Biraz para biriktirmek istiyorsanız, en yeni ve en iyi ayakkabıları ilk en yüksek fiyata çıktıklarında satın almaktan kaçınmak en iyisidir. Bunun yerine, bir sezonu beklemek veya geçen yılki modeli satın almak tasarruf etmenin harika bir yoludur.

Faydalı İpucu
Daha yeni bir model ayakkabı satın almadan önce bir sezon beklemenin bir başka harika nedeni de diğer tenisçilerle nasıl adil olduklarını görmektir. Yüzlerce müşteriden olumlu eleştiriler alan ayakkabılar satın almak, güvenli bir satın alma işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Tenis Ayakkabıları ve Saha Yüzeyleri

Çoğumuz sert kortlarda tenis oynamıza rağmen, çeşitli yüzeyler için farklı ayakkabıların mevcut olduğunu belirtmek gerekir.

Bir ayakkabı, açıklamada belirli bir mahkeme türünü belirtmiyorsa, ayakkabının sert kortlarda iyi performans göstereceğini varsaymak güvenlidir.

Sert Sahalar İçin Tenis Ayakkabıları

Sert kortlar için tenis ayakkabıları, affetmeyen yüzeye dayanmanın rahatlığını ve dayanıklılığını vurgular. Ayrıca, sahayı çirkin çizik izlerinden koruyan işaretsiz tabanlara sahiptirler.

Tenis ayakkabılarının büyük çoğunluğu, en popüler yüzey olduğu için sert kortlar için çok uygun tasarım özelliklerine sahiptir.

Dahası, sert kort tenis ayakkabıları kil ve çim kortlarda kullanılabilir, ancak daha sonra ele alacağımız gibi özel bir tasarım fikirdir.

Kil Kortlar İçin Tenis Ayakkabısı

Toprak kort tenis ayakkabıları , bu yüzeyde performanslarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan birkaç benzersiz özelliğe sahiptir.

Birincisi ve en önemlisi, bu ayakkabılar tipik olarak kaygan yüzeyde tutuş sağlamak için dış taban boyunca bir zikzak sırt desenine sahiptir. Bununla birlikte, bu sırt deseni, kili daha verimli bir şekilde serbest bırakmaya yardımcı olarak ayakkabının çekişini sürdürmesini sağladığı için de faydalıdır.

Dahası, kil kort ayakkabısı taban sayesinde çok fazla yastıklama veya stabilite gerektirmez, bu nedenle bunu dikkate alan tasarım ince ayarları bulacaksınız, bu da genellikle biraz ağırlık vermelerine yardımcı olur.

Daha ince bir not olarak, kil kort tenis ayakkabıları, kilin ayakkabının üst kısmına girmesini önlemek için sert saha muadillerine kıyasla ağları idareli kullanma eğilimindedir veya daha sıkı ağa sahiptir.

Çim Kortlar İçin Tenis Ayakkabısı

Bu günlerde, çim kortlar, saha yüzeyleri söz konusu olduğunda azınlıktadır, ancak bu yüzeyde düzenli olarak zaman geçirecek kadar şanslıysanız, akılda tutulması gereken birkaç tasarım özelliği vardır.

En önemlisi, çim kortlar kaygandır, bu nedenle tenis oyuncuları, tutuşu en üst düzeye çıkarmak için küçük çiviler veya sivilcelerle kaplı daha düz tabanlara sahip ayakkabılar kullanacaktır.

Elbette mahkemelere zarar vermekten kaçınmak için incelikli olmaları gerekir. Wimbledon, oyuncuların sahalarında kullandıkları bu özel ayakkabı tasarımına ilişkin katı kurallara sahiptir.

Ne yazık ki, düşük talep nedeniyle, çivili tasarım özelliğine sahip çim kort tenis ayakkabılarının gelmesi zor.

Tenis Ayakkabılarını Kırmak

Zorla girme, bir oyuncunun yeni ayakkabılarını uzun bir süre giymesi ve agresif oynaması durumunda bir ayakkabının biraz rahatsızlığa neden olup olmayacağını ifade eder.

Bu günlerde, çoğu tenis ayakkabısı rahatlık için bir alıştırma dönemi gerektirmez, ancak bazı oyuncular, dırdırcı bir su toplaması gibi istenmeyen sonuçlardan kaçınmak için yeni bir çift ayakkabı ile dikkatli egzersiz yapmayı yararlı buluyor.

Yeni bir çift tenis ayakkabısını kırmak için, ayakkabının malzemelerinin gevşemesi ve daha bağışlayıcı olması için onları birkaç gün veya daha kısa süreli egzersizler için kort dışında rahatça giyebilirsiniz.

Birkaç uygulamadan sonra bir ayakkabı rahatsızlığa neden oluyorsa, ayakkabının tasarımı ayaklarınız için pek uygun olmayabilir.

Tenis Ayakkabısı Dayanıklılık Garantileri

Sert kortlarda tenis oynayan çoğu insanla birlikte, tenis ayakkabılarının en yaygın darbelerinden biri dayanıklılık eksikliğidir.

Çoğu zaman, oyuncular ayakkabılarının sadece birkaç ay dayanmasından dolayı hüsrana uğrarlar ve onları sürekli olarak değiştirmek pahalı hale gelebilir.

Birçok perakendeci ve ayakkabı markası , yeni bir çift tenis ayakkabısı satın alma konusunda güven aşılamaya yardımcı olmak için belirli ayakkabı modelleri için dayanıklılık garantileri sunacaktır. Tipik olarak, bir garanti belirli bir süre, yani altı ay ve sadece ayakkabının dış tabanı için geçerli olacaktır.

Benzer garantiye sahip bir ayakkabı satın alırsanız, değiştirme için katı kuralların olduğunu unutmayın. Çoğu zaman, bir oyuncunun geçerli bir hak talebinde bulunmak için tamamen dış tabanda giymesi gerekecektir.

Bize göre biraz iki ucu keskin bir kılıç. Tabanı bu kadar çabuk aşarsanız, ayakkabılarınızın değiştirilmesini talep edebilmeniz harika. Bununla birlikte, hala dış tabanda aşınan bir ayakkabıyla oynuyorsanız, idealden daha az ve tehlikeli olabilir çünkü bu, önemli ölçüde daha az çekişe sahip olduğunuz anlamına gelir.

Son olarak, değiştirmeye hak kazanmak için ayakkabılarınızı iade etmeniz gerekecek. Birden fazla çifte sahip değilseniz, yenisini gönderene kadar tenis oynamamak zorunda kalabilirsiniz.

En iyi 10 Tenis Raketi 2021 İncelemesi

Bu detaylı incelemeye mutlaka göz atmalısınız

Çorapları Unutma

Genellikle gözden kaçan tenis çorapları, oyuncunun rahatını sağlayabilir veya bozabilir ve su toplaması olasılığını azaltabilir.

Ortalama çoraplarınızla karşılaştırıldığında, atletik çeşitler genellikle daha dayanıklıdır, daha fazla yastık sağlar ve fitil teri sağlar.

Şirketler tenis için çorap yapmak için çeşitli malzemeler kullanır – işte yaygın olan birkaç tanesi:

  • Pamuk
  • Polyester
  • Naylon
  • Akrilik
  • Likra
  • Tayt
  • Teflon
  • Profilen
  • Olefin

Bir çift çorap alırken, malzemeleri sunacakları performans türünü ölçmek için bir faktör olarak düşünebilirsiniz.

Rahatlık bir öncelikse, ayak parmaklarında, ön ayakta, kemerlerde ve topuklarda ilave dolgu bulunan çorapları arayın. Ayaklarınızın kuru kalmasına yardımcı olmak için neme dayanıklı ve nefes alabilen çorapları da beğenebilirsiniz.

Sonuçta, hangi çorapların oyuncular için en iyisi olduğuna dair doğru ya da yanlış cevap yoktur, ancak kesinlikle dikkate almaya değerdirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir