Bisiklet

Elektrikli Bisiklet Satın Alma Rehberi

Bisikletçiler için devrim niteliğinde olan elektrikli bisikleti satın almaya karar verme çok zorlu bir aşamadır. Bu zorlu aşamada rehberlik yapabilmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Bisikletten Beklentiniz Nedir ?

İlk defa bir elektrikli bisiklet alacaksanız ilk adımınız elektrikli bisikletten beklentilerinizi ortaya koymanız olacaktır. Konfor ise aradığınız , tur bisikleti tarzında olan ilk adım elektrikli bisikletleri tercih etmelisiniz.. Tepe tırmanışı çok önemliyse, ortadan motor sistemi veya yüksek torklu göbek motoru en iyisi olabilir. Uzun mesafeler sürmek istiyorsanız batarya seçiminizi, 400 W/saat veya daha fazla pil en uygunudur.

Kişisel ihtiyaçlarınızı anlamak, elektrikli bisikletinizde en önemli özellikleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Elektrikli Bisikleti Alacağınız Mağaza / Marka Önemlidir.

Elektrikli bisiklet satın almak, ürünün kendisi kadar bir bisikletçiden satın almakla ilgili olmalıdır. Satın aldığınız yeri üç noktada değerlendirmelisiniz. Güven, bağlılık ve kalite. Güven mağazaya girdiğinizde aldığınız duygudur. Personel güler yüzlü, bilgili ve yardımsever mi? Bağlılık, mağazanın elektrikli bisikletlere olan gözle görülür hevesini ifade eder. Çok sayıda e-bisikletleri mi var yoksa sadece birkaç tanesi dükkanın arkasına mı sıkışmış? Mağazanın kendini elektrikli bisiklet hareketine adamış olduğunu bilmek, onların istekli olacağı ve elektrikli bisiklet yıllarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaya istekli olacağı anlamına gelir. Kalite, perakendecinin sattığı bisiklet türlerini ifade eder. Araştırabileceğiniz marka isimleri mi yoksa bilgi edinmenin zor olduğu bisikletler mi? Perakendecinizin sadece hızlı şekilde para kazanmak için değil, doğru nedenlerle işinde olduğundan emin olmak istersiniz.

Elektrikli Bisiklet Testi

Elektrikli bisiklet satın almanın belki de en önemli ve eğlenceli kısmı test sürüşüdür. Elektrikli bir bisikleti denemek, teknik özellikleri, incelemeleri ve araştırmaları bir kenara bırakıp en temel soruyu yanıtlamanıza olanak tanır: ‘Bu bisikleti seviyor muyum?’ Cevabınız evet ise, birkaç soru daha sormaya başlayın: ‘Tepelere ihtiyacım olduğu şekilde tırmanıyor mu?’; ‘Bisiklet bana istediğim şekilde uyuyor mu?’, ‘İstediğim kalite ve işlevselliğe sahip mi?’

Hangi Elektrikli Bisikleti Almalıyım ?

Elektrikli bisiklet, devrim niteliğinde bir ulaşım şeklidir. Kaliteli elektrikli bisikletler nihayet burada ve güvenilir, güçlü, kullanışlı ve kullanımı keyifli. Sonuç olarak, elektrikli bir bisiklet hayatınızı değiştirebilir. Bununla birlikte, tüm elektrikli bisikletler eşit üretilmemiştir. Modern ve kaliteli bir markanın kendisine yakışmayan idealinden çok uzak birçok elektrikli bisiklet olabilir. Beklentilerinizi yüksek tutmak ve en iyisini talep etmek müşteri olarak size kalmıştır.

Elektrikli Bisikletlerde Garanti

İster 1000€ ister 10.000 € olsun, elektrikli bisiklet satın almak büyük bir yatırımdır. Garanti ile yatırımınızın buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Parçalar, motor ve akü için iki yıllık garanti (normal kullanım için istisnasız), çoğu elektrikli bisiklet üreticisi bunu karşılıyor gözükse de marka kavramı burada ortaya çıkıyor. Garantide muhatabınız kim olacak ? Ürün ile ilgili sıkıntı olduğunda servis ağı sizin bölgenizde bulunuyor mu ?

Çevresel olarak sürdürülebilir olmak, elektrikle çalışmaktan daha fazlasıdır: Bisikletin inşa edilme şekli, yapısının kalitesi ve mükemmel durumda tutmak için satın alma sonrası hizmetle ilgilidir. Düzenli serviste bisikletinizin minimum beş ila on yıl dayanmasını ve pilinizin 600 ila 800 tam şarj döngüsü sürmesini beklemelisiniz. Ve pilin değiştirilmesi gerektiğinde, satıcınız onu yeniden inşa etmeye veya geri dönüştürmeye hazır olmalı, ancak çöpe atılmamalıdır.

Elektrikli bisikletler oyuncak değil, ulaşım aracıdır. Sürüş sisteminden bağımsız olarak bisikletin kalitesi son derece önemlidir ve her gün sürmeyi planlıyorsanız iki kat önemlidir. Bisiklet bileşenlerinin kalitesi, parçaların, motorların ve pillerin listesine bakarak yargılanması oldukça kolay olsa da, biraz daha zor olabilir.

Şüphe duyduğunuzda, motor ve akü markalarını araştırın. Ancak, elektrikli bisikletiniz doğru şekilde kurulup ayarlanmazsa, bileşenlerin kalitesinin pek bir fark yaratmayacağını unutmayın. Yerel bağımsız bisiklet satıcınız, yatırım yaptığınız kaliteli bileşenlerin korunmasında müttefikinizdir.

Mümkünse yerel bisikletçinizden alın. Evet internete göre daha pahalı olacaktır ama bu bisikletler sık sık bakım isteyebilir sistemlerinde arızalar çıkabilir.

Mümkün olan en sorunsuz satın alma işleminde bile bisikletinizle ilgili sorularınız olacak ve en kötü senaryoda sorun yaşayabilirsiniz, bu nedenle ne olursa olsun satın aldığınız yerin size belli bir yakınlıkta olmasını isteyeceksiniz, böylece onlar yapabilirler.

Elektrikli bisiklet ile ilgili bir diğer araştırmamızı ” En Geniş Elektrikli Bisiklet “yazımızdan bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir