Bisiklet

Elektrikli Bisiklet Almak İçin 5 Önemli Neden

E-Bisiklet almalı mıyım ?

Bisiklete binme yeni sürüş, işe bisikletle gidip gelme, bisiklet paylaşma programları ve genişleyen bisiklet yolları, çoğu büyük şehirlerde trafiği denilince ilk akla gelen şeylerden oluyor. Ancak bisiklete karşı tutumlar değişirken, bisikletlerin kendileri de değişiyor. E-bisiklet olarak da bilinen elektronik bisikletler sahneye çıktı ve büyük bir etki yaratıyor. Normal iki tekerlekli gibi görünseler de, itiş gücü için yerleşik bir elektrik motoruna sahipler; bazıları pedal çevirerek devreye giriyor yada elinizle motosiklet gibi elinizle gaz pedalına dokunarak devreye sokabiliyorsunuz.

Öyleyse soruyorsunuz, eğer bisiklet işe yarıyorsa, egzersiz nerede? Eh, elektrikli bisikletinizi bir fitness aracı yapmanın püf noktası, gücünüzün yettiği yere kadar siz gücünüzün kesildiği yerde ise motorunuzun çalışması. Gücünüz yok olana ya da dik bir tepeye ulaşana kadar bisiklet sürün ve ardından bu ekstra güç için motoru çalıştırın. Bir e-bisiklet perakendecisi olan Electric Extreme Machines’in kurucusu ve CEO’su Mark Kahn, bize e-bisikletlerin faydalarını ve neden şimdi sahip olmanız gerektiğini anlattı.

E- Bisikletler İle Daha Kolay Seyahat


İşe bisikletle gidip gelmeyi reddeden çoğu insan, bunu dağınıklık faktörü nedeniyle yapıyor. Kahn, “Giysilerinizin arasından ter dökerek bir personel toplantısına girmek ofis için iyi bir görünüm değil” diyor. Bununla birlikte, e-bisikletlerin sağladığı seyir ve bisiklet kombinasyonu size biraz çaba (ve biraz ter) kazandırır, böylece biraz kalori yakabilir ancak sürüşünüzün giyinmediğiniz tam gelişmiş bir egzersiz olmasını engelleyebilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Tahmininizden Daha Ağır Olabilir


E-bisiklet dik yokuşlarda size yardımcı olabilir ve engebeli yerleri daha hızlı geçmenize yardımcı olabilirken, aynı zamanda normal bir bisikletten önemli ölçüde daha ağırdır. Kahn, “Elektrikli bisikletlerin sadece pilli bir bisiklet olduğunu unutmayın” diyor. “Ekstra donanım daha ağır hale getiriyor, böylece pedal çevirirken daha zorlu bir sürüş elde edeceksiniz.”

E-Bisikletler Bir Karbon Salınımı Yapmaz ve Çevrecidir


Açıktır ki, elektrikli bisiklet gaz tüketmediğinden, elektrikli bisikletiniz bir arabadan çok daha az karbon yayar. Aslında, 2011’de Avrupa Bisikletçiler Federasyonu, elektrikli bisikletleri otomobillerle karşılaştırırken, bisikletlerin bir arabanın tükürdüğü CO2’nin yolcu başına kilometre başına sadece% 8,1 oranında yayıldığını buldu. Ve bu, çevre üzerinde gerçekten ölçülebilir bir etki yaratabilir: Ulaşım Alternatifleri tarafından yapılan bir araştırma, New York City’de işe gidip gelenlerin% 10’unun araba kullanmak veya toplu taşıma kullanmak yerine haftada sadece bir kez işe bisikletle giderse, 120 milyon sterlin azaltabileceklerini buldu. Yıllık CO2 emisyonu – yılda 25.000 New York evi tarafından salınan CO2 miktarına eşittir.

Elektrikli Bisiklet İle Daha Fazla Tasarruf

Ülkemizde, bir e-bisiklet kullanmak özel bir lisans, kayıt veya sigorta gerektirmez. Bu nedenle, yatırım ve işletme maliyetleri bir otomobile kıyasla neredeyse hiçbir şey değildir. E-bisiklet fiyatları 1.000 ile 4.000 dolar arasında değişmektedir – yaklaşık yüksek kaliteli bir yol bisikleti kadar. Elbette, pilinizi değiştirmek pahalı olabilir (birkaç yüz dolar), ancak köprü geçiş ücretlerini, otopark ücretlerini ve biletleri biriktirdiğinizde, karlı çıkacaksınız.
Kahn, pillerin tam olarak şarj olması için yaklaşık üç saate ihtiyaç duyuyor ve Kahn buna 50 km güç sağlıyor. Yalnızca kısmi bir ödeme için zamanınız varsa, bu da sorun değil. Kahn, “Bataryanın kendisine takılan bir kablosu ve herhangi bir standart duvar prizi var” diyor. Bir şarj istasyonu bulmanıza gerek yok. “Seyahatinizde bir saatliğine bir kafede durursanız, bu süre içinde 15 km şarj olursunuz.”

Elektrikli Bisiklet İle Daha Güvenli Sürüş

2009’da 36.000 Amerikalı araba kullanırken hayatını kaybetti. Bir e-bisiklet, hayati belirtileriniz için iki tonluk, dört tekerlekli, hız yapan bir araca göre önemli ölçüde daha az risk oluşturur. Birincisi, bir e-bisikletin hızı, bir arabanın ulaşabileceğine yakın değildir ve bisiklet yollarında sürmek (onları kullandığınızı varsayarsak), çarpışacağınız riski azaltarak sizi doğrudan arabaların yolundan uzak tutar.
Bununla birlikte,% 100 güvenli değil; Bir e-bisiklet, normal iki tekerlekli bisikletle aynı güvenlik endişelerini taşır: Kaskınızı unutmayın, sarhoş bisiklet kullanmayın (ha), trafik kurallarını göz ardı etmeyin, kulaklık takmayın ve gazı ileri doğru sallayın – tıpkı arabanızda tam bir durma noktasından pedalı bırakmayacağınız gibi.

* En Geniş Elektrikli Bisiklet Rehberi
* Elektrikli Bisiklet Satın Alma Rehberi

Yukarıda ki yazılar mutlaka ilginizi çekecektir.

Ayrıca, bisikletlerin (her türden) arabalardan daha stabil ve hareket halindeyken kontrol edilebilir olması dikkat çekicidir, bu nedenle gaz kelebeği ile hızlanmak, binicilerin daha dar dönüşler yapmasını sağlar. Ve yorgunsanız, motoru kullanın. Kahn, “Ne yazık ki yorgun bir motorcu tembeldir” diyor. Elektrikli bir bisikletle, bu açıkça bir sorun değil. İhtiyacınız olduğunda her zaman güce sahip olursunuz. “

İlgili Makaleler

Normal bir bisiklet alırken olduğu gibi, bir e-bisiklet almak da doğru oturmayı gerektirir. Bir mağazaya uğrayın ve bir uzmanla konuşun veya güvenilir bir lityum pil ve saatte 35 km hıza ulaşabilen, güvenilir bir lityum pil ve 300 watt elektrik motoruyla tamamlanan bir elektrikli bisiklet almayı düşünmeye başlamaktan daha fazlasını yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir