Uzak Doğu Sporları

Corona Virüsü 2020 Tokyo Olimpiyatlarını Etkiler mi ?

Tüm dünyada çok hızlı bir şekilde ilerleyerek 23 Şubat Tarihi itibari ile tüm Dünyada 78.823 kişide gözüken ve bulaşma hızı gittikçe artan corona virüsü ile ilgili bir çok organizasyon iptal edilirken sporcular gözünü 24 Temmuz – 9 Ağustos arasında düzenlenecek olan 2020 Tokyo Olimpiyatlarına dikmiş durumda.

2020 Tokyo Olimpiyat organizasyon üst yöneticisi Toshiro Muto salgının yayılma hızı ve etkileri bu şekilde devam ederse 32. Olimpiyat oyunlarının kesinlikle etkilenebileceğini konusunda ciddi endişe duyduklarını belirtti.

CORONA VİRÜSÜ 2020 TOKYO OLİMPİYAT İVMESİNİ DÜŞÜREBİLİR

Muto, yeni tip virüs olan Corona virüsü için “Virüsün yayılmasının organizasyon bakımından yakalanılan ivmeyi çok düşüreceğini, bu konuda endişeli olduklarını” belirtti.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Koordinasyon Komisyonu Başkanı John Coates ise, korona virüsü salgınının ele alınması gereken beklenmedik bir sorun olduğunu vurguladı. Etkinlikler için Japonya’ya gelecek tüm misafirlerin ve sporcuların enfekte olmaması için tüm önlemlerin alındığından emin olunması gerektiğinin altını çizen Coates, Japonya hükümeti, Tokyo yerel hükümeti ve Tokyo Olimpiyat Organizasyon Komitesi’nden konuyla ilgili yapılan çalışmaları dinlemek istediğini söyledi.

JAPONLAR TOKYO 2020 OLİMPİYATLARINDAN BÜYÜK BEKLENTİ İÇİNDE

TCVB Turist Tanıtım Sorumlusu Pazarlama / Promosyon Direktörü Kazuomi Yamashita, Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, “Londra Olimpiyat Oyunları sırasında son kez (2012) düzenlendiğinde sekiz milyon denizaşırı ziyaretçi aldı. Bu sayıyı geçmeyi umuyoruz.”

2020 TOKYO OLİMPİYATLARINI İPTAL ETMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEDİK

Çin’i ziyaret eden Japonya üzerindeki koronavirüs etkisi büyüktür. Çin, Japonya’daki yıllık denizaşırı gezginlerin yüzde 30’unu oluşturuyor. 2019 yılında 31.88 milyon yolcu Japonya’yı deniz aşırı ülkelerden ziyaret etti. Geçen ay, Tokyo Olimpiyatları’nın organizatörleri de 24 Temmuz’dan itibaren başlaması planlanan Oyunların koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmeyeceğini belirtti. Tokyo 2020 yaptığı açıklamada, “Oyunları iptal etmeyi hiç düşünmedik.” Diyerek şöyle devam etti: “IOC ve diğer ilgili kuruluşlarla yakın bir şekilde çalışacağız ve gerektiğinde karşı önlemleri inceleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir