Bisiklet

Bisiklet Ölçü Tablosu : Doğru Bisikleti Satın Alma

Online bisiklet siparişi vermek  gittikçe daha popüler hale geliyor. Çünkü bisikletleri mağaza tutma veya depo maliyetleri yok, bu da maliyeti daha da düşürüyor!
Önce bisikletinizi denemeniz gerektiğini düşündüğünüz gerçeği için endişelenmeyin, çünkü sizi temin ederim ki  abartılıyor . Ve satıcılar bunu yalnızca sizden daha fazla para alabilmeniz için söyler!

 Önce bisikletinizi denemelisiniz! YANLIŞ

Neden diye sormak? Bunun nedeni, yalnızca çevrimiçi pazarda iyi bisikletler olduğunu bilen satıcılar tarafından söyleniyor.

İyi bir bisiklet seçmenin birçok iyi yöntemi vardır. Bir bisikletin nasıl ölçüleceğini bilmiyorsanız size üç yöntem göstereceğim  . Aşağıdaki bisiklet boyutundaki çizelgeleri hesaplayabilir veya kullanabilirsiniz. Bisiklet boyutu, sele direğinin başladığı yerden kranka kadar ölçülür. Yani bilmiyorsanız, hangi boyutta bisiklete ihtiyacım var, işte cevaplar:

Birinci Yöntem: Bisiklet Yükseklik Tablosu

Boyunuz / Bisiklet Boyutu

  • 4’11 ”- 5’3 ″ = 13 – 15 inç
  • 5’3 ″ – 5’7 ″ = 15 – 16 inç
  • 5’7 ″ – 5’11 ”= 16 – 17 inç
  • 6’0 ″ – 6’2 ″ = 17 – 19 inç
  • 6’2 ″ – 6’4 ″ = 19 – 21 inç
  • 6’4 ″ ve daha uzun = 21+ inç

İkinci Yöntem: Bisiklet boyutunu hesaplama

  1. Ayakkabılarınızı çıkarın ve bacaklarınız yaklaşık 15-20 cm (6 ”- 8”) aralıklarla ayakta durun. Yerden kasığınıza kadar olan yüksekliği ölçün.
  2. İstediğiniz bisiklet türünden emin olun: Dağ bisikleti, şehir bisikleti veya yol bisikleti. Farklı bisiklet türleri hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz .
  3. Artık hesap makinenizi alıp doğru boyutu hesaplayabilirsiniz:

Şehir bisikleti – Bacak iç dikiş (cm) x 0,685 = Çerçeve ölçünüz
Dağ bisikleti – Bacak içi dikiş (cm) x 0,66 = Çerçeve ölçünüz
Yol bisikleti  – Bacak iç dikiş (cm) x 0,70 = Kasa ölçünüz

(Bacak iç dikişiniz 76 cm ise, sağ dağ bisikleti boyutunuz 50 cm (20 ”), yol bisikleti 53 cm ve şehir bisikleti 52 cm’dir)

Üçüncü Yöntem – En Basiti En Kullanışlısı

Bu yöntem ile çok basit şekilde bisikletinizin boyutunu seçip sipariş verebilirsiniz. Yanılma oranınız çok az olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir